Sosyal Medya Reklamları

Facebook İle Hedef Kitlenize Etkili Reklamlar

Dünya çapında her gün 1 milyardan fazla insanın ziyaret ettiği Facebook büyük, orta veya küçük ölçekli işletmenizi büyütmenize yardımcı olabilir.

Facebook’ta reklam verme amacınızı seçmek için cevaplamanız gereken ilk soru “Bu reklamdan elde etmek istediğim en önemli sonuç nedir?” olmalıdır. Bu reklamlar doğrultusunda internet sitenizden satış yapabilir ve marka bilinirliğinizi artırabilirsiniz.

Facebook’ta gönderilerinizi beğenme ve etkileşimde bulunma ihtimali yüksek insanlarla bağlantı kurar, reklamlarınızı ülke, şehir, cinsiyet, yaş, anahtar sözcük, medeni durum, eğitim durumu, iş ünvanı gibi kriterlere göre hedefleyebilirsiniz. Böylece ürün ve hizmetinizi tanıtmak için ayırdığınız bütçeyi, doğru hedef kitleye ulaşmak için en verimli şekilde kullanmış olursunuz. Ayrıca reklamlarınızdan alacağınız geri dönüşleri artırabilmek için her bir ürün ya da hizmet için farklı hedef kitleler belirleyebilirsiniz.

Facebook reklamları aracılığıyla potansiyel müşterilerinizi satın almaya teşvik edebilirsiniz. Daha fazla bilgi seçeneğiyle satın almayı düşünen hedef kitlenizle iletişim kurarak onlar hakkında bilgi sahibi olmak, satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

Instagram Reklamları

Marka hikayenizi görsel olarak anlatabileceğiniz bir mecra olan Instagram, her gün dünya çapında 300 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Kullanıcıların %60’ının Instagram’da yeni ürünler keşfettiğini söylediği bu mecrada reklam vererek siz de hedef kitlenizin sizi keşfetmesini sağlayabilirsiniz.

Her ölçekten işletmeye açık olan Instagram reklamları ile reklamverenlerin tüketicilere ulaşmak için kullanacağı yollar artıyor. Instagram’da paylaşabileceğiniz reklam türleri;

  • Fotoğraf ve videolar.
  • 60 saniyeye kadar uzayabilen videolar.
  • Facebook ile yapılan çapraz kampanyalar.
  • Bu reklam türleri ile;

Kullanıcıları web sitenize çekebilir,

  • İnternet sitenize veya uygulamanızın uygulama mağazası sayfasına tıklamalar alabilir,
  • Uygulamanızı indirmelerini sağlayabilir,
  • Gönderi etkileşimi sağlayabilir,
  • Video görüntülenmesi elde edebilir,
  • Marka bilinirliği kazanabilirsiniz.
Nasıl yardımcı olabilirim size?

Hizmet ve çözümlerimiz hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen bize ulaşın.

Dijital dünyada markanızı geleceğe taşıyın!